ANTENYMONTAZ.pl

Wykonujemy Instalacje antenowe

Instalacje antenowe w domkach wielorodzinnych, w blokach oraz hotelach różnią się od siebie w zależności od wymagań zleceniodawcy. Instalacje antenowe w domach wielorodzinnych oraz blokach ograniczają się przeważnie do instalacji jednej lub dwóch anten satelitarnych np. Hot Bird i Astra, oraz 1 lub 2 anten telewizji naziemnej a także anteny radiowej i doprowadzenie sygnału do kilku lub kilkudziesięciu mieszkań. Często spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty mieszkaniowe decydują się na założenie instalacji antenowej przed docieplaniem budynków. Instalacje antenowe prowadzi się wtedy na zewnątrz budynku i przykrywa styropianem. W przypadku gdy budynki są już docieplone instalacje antenowe prowadzi się wewnątrz budynków.

 

Instalacje antenowe w hotelach zazwyczaj polegają na doprowadzeniu telewizji naziemnej oraz satelitarnej do każdego pokoju hotelowego. Centralnym elementem instalacji antenowych w hotelu jest tak zwana stacja czołowa. Stacja składa się z zestawu urządzeń, których zadaniem jest dostarczenie do odbiorników końcowych przewidzianych programów.

W instalacjach hotelowych możemy również wykorzystać dekoder sygnału, który umożliwi dostarczenie do odbiorników końcowych sygnału z telewizji płatnych, taka opcja wymaga jednak wykupienia abonamentu.

 

Jeśli położymy instalacje przed ociepleniem budynku to poprawienie ewentualnych niedociągnięć w zakresie montażu będzie problemem. Wobec powyższego wykonanie instalacji antenowych warto powierzyć doświadczonym wykonawcom. Jeśli potrzebujesz solidnie i fachowo wykonanej instalacji antenowej skontaktuj się z nami, a to dlatego że cechują nas:

 

  • rzetelność
  • terminowość
  • doswiadczenie